LC ONESpace

739 075 000   Po - Pá: 7:00 - 17:00

LC ONESpace

Lanové výtahy se strojovnou nad šachtou o nosnosti od 250 - 5000 kg

U této varianty jde o použití především u stávajících výtahů, které se modernizují za nové.

Původní strojovny nad výtahovou šachtou jsou ve většině případů dostačující pro výměnu výtahů za nové. K jejich využití nebývá zapotřebí dalších stavebních úprav.

Případné úpravy pro dodržení norem se týkají většinou zpevnění podlah ocelovými rošty, úprav ohrazení strojoven, osvětlení strojoven a vhodného uzamykání dveří strojovny.

Toto provedení strojoven je používáno v technických budovách, velmi rozšířené je taktéž v bytových domech.

Strojovny, které jsou umístěny nad šachtou výtahu v obytných domech, podstatně snižují hlukové zatížení. Z toho vyplývá, že z hlediska hluku a přístupu k výtahovému stroji a rozvaděči jsou tyto výtahy nejvýhodnější pro dostupnost servisních pracovníků.

Tyto výtahy se v dnešní době dočkaly podstatných změn. Většina výtahů se zvětšuje na možnou velikost do stávajících šachet, rovněž velký počet výtahů se upravuje na průchozí varianty s nástupem z bezbariérových míst a výstupem k bytům. Za zmínku stojí zvětšení rychlosti jízdy výtahů , která je nejčastěji zvětšena na 1m/s. Výjimkou nejsou ani vyšší rychlosti.

Výtahy jsou montovány podle možností objektu v různých modifikacích šachetních a kabinových dveří. Technické možnosti pohonných jednotek umožnují využití všech typů výtahových strojů, od bubnových přes klasické převodové stroje, až po moderní bezpřevodové stroje.

Každé provedení má své opodstatnění podle situace objektu. Nové výtahy využívají frekvenční řízení strojů výtahů, které zajišťují plynulý rozjezd výtahu bez trhnutí a hlučných rázů, zlepšují jízdní komfort výtahu a lépe chrání strojní zařízení od opotřebení. Technické možnosti nového řízení výtahu využívají nové technologie, které snižují energetickou náročnost objektu.

Zákazník má možnost dle svých požadavků a představ využít pestrou nabídku našich řešení.

I tyto výtahy jsou vhodné pro bezbariérové využití budov dle vyhlášky č. 398/2009 Sb.

Toto provedení výtahů bylo v minulé době preferováno, rovněž v dnešní době má své opodstatněné využití.